Ranking Dieta niskie IG
1 miejsce: catering
1 miejsce: catering
Firmy cateringowe starają się zapewnić jak najszerszy wybór diet. Dlatego co nieraz w ich ofercie pojawiają się jakieś nowości. Jedną z nich może okazać się właśnie dieta niskie IG. Co skrywa się pod jej nazwą? Czym jest dieta niskie IG i jakie daje efekty? Odpowiadamy!
Czym jest dieta niskie IG?
Dieta niskie IG jest programem żywieniowym, który opiera się na posiłkach o niskim indeksie glikemicznym. Są one zdrowe i pełnowartościowe, więc można dostarczyć organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Dieta niskie IG skierowana jest głównie do osób borykających się z nadwagą lub cukrzycą. Jednak niski indeks glikemiczny catering mogą też wybrać osoby zdrowe, które chcą zatroszczyć się o swój organizm. Podstawową zasadą tej diety jest spożywanie posiłków o stałych porach i niepodjadanie między nimi. Jeśli pojawia się głód, to należy go zaspokoić wodą.
Co można jeść na diecie z niskim ig?
Ten rodzaj diety głównie uwzględnia produkty z niskim ig, ale te ze średnim IG też można spożywać. Co zatem wybierać? Jak powinien wyglądać catering z niskim ig? Na pewno nie może w nim zabraknąć warzyw i owoców, ponieważ stanowią podstawę prawidłowo zbilansowanej diety. W szczególności dieta o niskim indeksie glikemicznym catering powinna opierać się na ziemniakach, batatach, marchwi i dyni piżmowej. Jedzenie kukurydzy i buraków też jest dozwolone. Z owoców możemy śmiało wybierać borówkę amerykańską, grejpfruty, gruszki i jabłka. Taka dieta niskoglikemiczna catering pozwala jeść śliwki, truskawki i wiśnie. Pomarańcze, moreli, mango, zielone winogrona i nektarynki też możemy wykorzystać w codziennym menu. Dodatkowo catering niskie ig pozwala na jedzenie płatków owsianych górskich, różnego typu kasz (bulgar, gryczana, jęczmienna, komosa ryżowa) i makaronów (jajeczny, ryżowy, razowy). Z pieczywa najlepiej wybierać chleb żytni na zakwasie, żytni razowy z ziarnami lub po prostu pieczywo pełnoziarniste. Przy diecie o niskim IG nie możemy zapomnieć o jedzeniu ryb, owoców morza, jaj, chudego mięsa i roślin strączkowych. Pamiętajmy jednak, że ważne są nie same produkty o niskim indeksie glikemicznym, ale też ich sposób przygotowania. Najlepiej gotować w wodzie, dusić potrawy, piec lub gotować na parze. Odradza się za to smażenia lub obsmażania.
Czego nie jeść na diecie o niskim indeksie glikemicznym?
Przejście na catering dietetyczny z niskim ig zachęca to tego, by zrezygnować ze spożywania niektórych produktów. Przede wszystkim będą to fast foody i żywność wysokoprzetworzona. Nie wskazane jest jedzenie białego pieczywa i makaronu kukurydzianego. To również dieta z niskim ig catering eliminuje z jadłospisu pieczone ziemniaki i bataty, czy nawet kaszę kuskus gotowaną dłużej pięć minut. Z owoców nie powinno się sięgać po ananasy, arbuza i brzoskwinie. W diecie o niskim IG przeciwwskazane są produkty bogate w cukry proste. Wyeliminować zatem trzeba słodycze, pączki, ciasta i inne wyroby cukiernicze.
Efekty diety o niskim ig
Dieta z niskim IG zapewnia efekty każdemu, kto zdecyduje się na nią przejść. Najczęściej mówi się o tym, że ułatwia ustabilizowanie poziomu glukozy we krwi, czy wydzielania insuliny. Jednak nie sposób pominąć też innych efektów, jakie daje dieta z niskim indeksem glikemicznym. To za jej pomocą możemy ułatwić kontrolę apetytu, przedłużyć sytość po posiłkach i uniknąć napadów głodu. W dłuższej perspektywie dieta niskie ig pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o optymalną masę ciała. Będziemy cieszyli się też wyższym poziomem energii. Poprawi się nam koncentracja i samopoczucie. Niektórzy nawet zauważają, że dieta o niskim indeksie glikemicznym zapewnia lepszy nastrój niż dieta niskowęglowodanowa.
Wady i zalety cateringu z niskim ig
Catering z niskim IG ma zarówno mocne, jak i słabe strony. Do zalet możemy zaliczyć to, że dieta pudełkowa z niskim ig wydłuża uczucie sytości i pozwala kontrolować apetyt. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć podjadania między posiłkami i wzrostów wagi. Co więcej, zdrowa i zbilansowana dieta pudełkowa niskie ig pozwala nam zrzucić kilka zbędnych kilogramów i utrzymać wagę na odpowiednim poziomie. Zauważa się też dobre korzyści dla zdrowia. To właśnie dieta o niskim ig wpływa na obniżenie cukru we krwi i złego cholesterolu. Eliminuje też z codziennej diety produkty, które nie wpływają na nas korzystnie. Dzięki temu możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i ograniczyć ryzyko występowania groźnych chorób.
Jeśli chodzi o wady, to dieta z niskim ig wiąże się z eliminacją sporej ilości produktów. Wiele osób uważa, że trudno jest znaleźć produkty z niskim lub średnim IG. Barierę stanowi również samo przygotowanie posiłków, zwłaszcza że wiele mówi się o tym, jak ważna jest obróbka termiczna. Jednak ten problem może rozwiązać catering z niskim indeksem glikemicznym. Profesjonalne firmy dokładają starań, by dostarczyć klientom zdrowe posiłki, które zapewnią dobre efekty. Poza tym to właśnie dieta niski ig catering zapewni sporą oszczędność czasu. Nie trzeba tracić czasu na robieniu zakupów i gotowaniu, bo dieta ig catering oznacza posiłki na cały dzień. Oczywiście dieta z niskim indeksem glikemicznym catering będzie oznaczał dodatkowe koszty. Jednak wystarczy postawić na najlepszą firmą cateringową, by ograniczyć wydatki z tym związane.